24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMALARI
 
         Çelenk Sunma Programı Saat : 9:30  Hükümet konağı önü Atatürk  büstü  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil AKYOL tarafından Anıta sunulması ile başlayıp  saygı duruşu ve istiklal marşı ile sona erdi.
Kutlama Programı Saat: 10:00 da Aydıncık 75. Yıl Öğretmen Evi konferans salonunda  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Öğretmenlik mesleğinde en genç öğretmenin konuşmasını Dereçiftlik Ortaokulundan Gülşah ALTIPARMAK yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Kamil AKYOL, Belediye Başkanı Sayın Ahmet KOÇAK ve   Kaymakamımız Sayın Yavuz AKYOL günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar yaptılar.
Kaymakamımız Sayın Yavuz AKYOL  konuşmalarından özetle  ‘’ Baş Öğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve bu zamana kadar şehit olan bütün öğretmenleri rahmetle anıyorum. Öğretmenlik En değerli mesleklerden biridir, bütün insanlığa yol gösrerip karanlıktan kurtaran, Cehalet düşmanının en korkulu rüyasıdır. Cehalet karşısında en güçlü asker olan öğretmenliği ne kadar anlatsak azdır. Siz Saygıdeğer öğretmenleri bu mesleği seçtiğiniz için hepinizi  kutluyorum ve tek tek tebrik ediyorum.  Bizler sizlere çok şey borçluyuz, bizi aydınlatabilecek ne kadar donanım varsa hepsini sizlere borçluyuz. Şahsınızda Ülkemizde görev yapan bütün öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyorum. Bu programı hazırlayanlara teşekkür ediyorum.  Geleceğimizin mimarlarını saygıyla selamlıyorum.’’ Dedi. Kaymakamımız sayın Yavuz AKYOL tarafından Çok kıymetli değerli Öğretmenlerimize isimlerinin yazılı olduğu kupa porselen bardak hediye edildi.
Şehit Öğretmen Şenay Aybüke YALÇIN ve Şehit Öğretmen Necmettin YILMAZ ile ilgili slaytın sunumu yapıldı. Şehit Öğretmenimiz Şenay  Aybüke YALÇIN ın seslendirdiği Magosa Limanı ezgisi dinletisinde Salonda duygu dolu anlar yaşandı.
Kazankaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı video gösterimi ve öğretmenlik nedir konulu gösterisi sergilendi.  Aydıncık Türk Eğitim- Sen İlçe Başkanı  Baydiğin İlkokulu öğretmenlerinden  Ömer Lütfi APAK ve beraberindeki askerlerce  Zeybek Gösterisinin sunumu yapıldı. Baydiğin İlkokulu Müdürü Menderes OCAK yönetiminde Mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni gerçekleştirildi. Baydiğin İmam Hatip Ortaokulu Müzik öğretmeni Muhittin DEĞERLİYURT ve Baydiğin Ortaokulu Özel Eğitim Öğretmeni Esma KARADAVUT tarafından hazırlanan müzik programı törene katılanların beğenisini kazandı.
Emekli olan Milli eğitim personelleri Mustafa ÇAKIRGÖZ ve Behçet SARIKAYA’ya hediyelerini Aydıncık İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil AKYOL takdim etti.  İlköğretim ve ortaöğretim öğrencileri arasında öğretmen konulu şiir, resim, anı ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakamımız Sayın AKYOL  ve Belediye Başkanı Sayın Ahmet KOÇAK Tarafından verildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil AKYOL tarafından  Kaymakamımız Sayın Yavuz AKYOL ve Belediye Başkanı Sayın Ahmet KOÇAK’a eğitime verdikleri desteklerden dolayı plaketlerinin takdim edildi. Törenin ardından Aydıncık Kaymakamlığı tarafından  değerli Öğretmenlerimize  Aydıncık Öğretmen evinde yemek ikram edildi.