AYDINCIK'TA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI
 
Aydıncık ilçesinde yeni eğitim döneminde 1375 öğrencinin ve 126 öğretmenle eğitim-öğretime bugün başlanıldı. Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan program ile Şehit Bekir ŞİMŞEK İlkokulu bahçesinde devam edildi. Saygı duruşu istiklal marşının okunması ile Şehit Bekir ŞİMŞEK   İlkokulu 4.Sınıf Öğrencisi Gülşen KARACA'nın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından öğrencilerin okuduğu şiirler, büyük öğrencilerin okula yeni başlayan öğrencilere "hoş geldiniz çiçeği" vermesi ve ardından yapılan çeşitli etkinliklerle program sona erdi.
Programa Kaymakamımız Sayın Yavuz AKYOL, Aydıncık Belediye Başkanı Sayın Ahmet KOÇAK, Baydiğin Belediye Başkanı Sayın Osman USLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Kamil Akyol ile Okul Müdürleri,öğretmenler, öğrenciler ile öğrenci velileri katıldı.
Kaymakamımız Sayın Yavuz AKYOL konuşmasında; ‘’Dünyadaki bir çok ülkede eğitim şartlarının çok ağır şartlar altında devam ettiğini ancak ülkemizde bu durumun tam tersine olduğunu ve Eğitim için Devletimiz elinden gelenin en iyisini yaptığını ve gittikçe de daha iyisini yapacağına inancının tam olduğunu belirterek,  yeni eğitim ve öğretim yılında bütün Öğretmelere ve Öğrencilere başarılar diledi.’’