BERAAT KANDİLİ MESAJI
 
Kaymakamımız Sayın Yavuz AKYOL Berat Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Mesajında, nimetleri paylaşmanın, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Kaymakamımız Berat kandilini tebrik etti.
Sayın AKYOL mesajında şunları ifade etti: Yüce dinimiz İslam vesilesiyle Cenab-ı Hakk’ın bizlere bahşettiği sayısız nimetler karşısında şükretmek, nimetleri paylaşarak bu şükrü yaymak, Müslümanların ve tüm insanlığın aslında olması gereken en temel noktadır. Birlik, beraberlik, yardımlaşma, kardeşlik ve dostluğu ihmal ettiğimiz, Yüce Yaratıcının emir ve yasaklarına uymada gaflete düştüğümüz anda uyanmamıza vesile olan çok özel zamanlar vardır. Bu özel zamanlardan biri olarak kabul ettiğimiz mübarek gün ve gecelerden biri de af ve mağfiret ile anılan Berat gecesidir.
İbadet ve halis niyetlerle ellerin semaya açılacağı bu mübarek gecenin, kalplerimizdeki kin, öfke, haset ve nefret duygularının silineceği, kendimiz için istediklerimizi başkaları için de isteyebildiğimiz, nefsimizin tükenmez arzularına gem vurabildiğimiz bir hayat getirmesini diler, Aydıncık’lı hemşerilerimin ve tüm İslam aleminin mübarek Berat gecesini tebrik ederim.
                                                                
                                                                    Yavuz AKYOL
                                                                          Aydıncık Kaymakamı