Kaymakam Sayın Yavuz AKYOL Aydıncık Ortaokulunda Yapılan Etkinliğe Katıldı
 
 Aydıncık Ortaokulunda Kütüphaneler haftası nedeniyle yapılan etkinliğe katılan Kaymakam Yavuz AKYOL, Aydıncık Ortaokulunda bulunan Z-Kütüphaneyi gezdikten sonra yaptığı açıklamayla, okumanın bir yaşam ihtiyacı olduğunu söyledi.

 Okul Kütüphanesinden tüm İlçe halkının yararlanması gerektiğini ifade eden Kaymakam Sayın Yavuz AKYOL, şunları söyledi;
“Kütüphane, bütün çağların, bütün ülkelerin ölümsüzleri ile doludur. Bir kitabı gerçekten severseniz o da konuşmaya başlar insan ile. Yaşanan her gerçekten fayda sağlamak böyle başlar ve okuyan insanlar hayatlarını daha bilinçli besleyebilirler.
 
 Okumanın bir yaşam ihtiyacı olduğunu, hayatımızda hava kadar su kadar önemli olduğunu unutmamamız gerek. İnsan ancak okursa, gerçek değerini gösterebilir. İnsanın kitapla olan ilgisinin, ruhunu da yücelteceğini unutturmamalıyız. Çocuklarımıza ve insanlarımıza okuldaki derslerinden daha da önemli olan okumayı sevdirmeliyiz. Kütüphaneler Haftasının, İlçe halkımızın okuma alışkanlığını kazanması için başlangıç olmasını temenni ediyorum. Çocuklarımızı, çalışan, çalışmayan kadın ve erkeklerimizi kütüphaneden yararlanmaya davet ediyorum.