KINALI KEKLİKLER DOĞAYA BIRAKILDI
 
Doğa Koruma ve Milli Parklar Sorgun Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen doğaya keklik bırakma programına Kaymakamımız Sayın Yavuz AKYOL, İlçe Belediye Başkanı Sayın Ahmet KOÇAK, İlçe Jandarma Komutanı V. Mehmet Ali SEFİ, Siyasi Parti Temsilcileri, Köy-Mahalle Muhtarları,Milli Parklar çalışanları ve Daire Amirleri katıldı.
Sabah Erken Saatlerde 750 Adet kınalı keklik Kazankaya Kanyonunda doğaya bırakıldı. Etkinlikte konuşma yapan Kaymakamımız “Amacımız insanların sağlıklı bir şekilde yaşaması ve en önemlisi doğal dengeyi korumak, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalıkları Orta Anadolu da özellikle Tokat, Sivas, Amasya ve Yozgat gibi illerde de çok görülüyor. Bu nedenle kene ile mücadele kapsamında yetiştirilen ve her yıl doğaya salınan keklikler bizler için çok önemli.” Ayrı zamanda Kanyon bölgesinde keklik avının yasak olduğunu hatırlatan Kaymakamımız “Bölge ile ilgili Jandarma ve Milli Parklar görevlilerinin hassas olduğunu ve bu hassasiyeti bölgedeki tüm halkımızın sağlaması gerektiğini dile getirdi. Sonrasında katılımcılara ve Milli Parklar çalışanlarına teşekkür ederek.” konuşmasını bitirdi.
 Akabinde etkinlik sonrası Kazankaya Sosyal Tesislerinde Milli Parklar çalışanlarına ve katılımcılara kahvaltı ikramı yapıldı.