MEVLANA’YI ANMA HAFTASI KÜLTÜREL  ETKİNLİKLERİ
 
Aydıncık Kaymakamlığının katkılarıyla, Boğazlıyan Zeynel Deniz Anadolu İmam Hatip Lisesince hazırlanan Semazen gösterisi ilgiyle izlendi. Mevlana’yı anma ve kültür etkinlikleri kapsamında hazırlanan gösteride; şiirler, ney dinletisi, ilahiler ve semah gösterisi sergilendi.
 Boğazlıyan Zeynel Deniz Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü Mustafa KARAÇALI’nın Sakarya şiirini okuması izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.
Düzenlenen etkinlikte söz alan Kaymakamımız sayın Yavuz AKYOL  konuşmalarında; Gösteriyi hazırlayan ekibe teşekkür ederken, bu gösteri ile Hz. Mevlan’a ile güzel Konya’mızın havasını salondaymış gibi  hissettirildiğini, Hazreti Mevlana’nın felsefesi ile anlayışının bütün Dünyada anımsandığını, ‘’Ne olursan ol yine gel’’ sözünün içeriği aslında insanlık için büyük önem arz ettiğini, Mevlana’yı anlamak için  eserlerini bol bol okuyarak faydalanmamız gerektiğini, İlçemizde bu gibi Sosyal ve Kültürel etkinliklerin daha yaygın olması için ilgili kurumlarımızında emek ve çaba harcamasını istiyoruz diyerek sözünü bitirdiler.