VALİMİZ SAYIN KEMAL YURTNAÇ’IN KURBAN BAYRAMI MESAJI
   Saygıdeğer Yozgatlılar,
        Bir Kurban Bayramını daha birlikte idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramın, Aziz Milletimiz, İslam Âlemi ve tüm insanlığın hayrına ve dünya ahiret saadetimize vesile olmasını Mevla'dan niyaz ediyorum.
        Birlik, kardeşlik ve dostluk iklimi olan bayramlarda dinimizin ve geleneğimizin cemiyet hayatına olan tesiri en güçlü şekilde hissedilir. Bu vesileyle büyüklerimizi ziyaret ederek, toplumdaki dezavantajlı kesimlerin gönüllerini kazanarak bayramı manasına uygun bir şuurla yaşamalı ve yaşatmalı böylelikle bayramın manasını ve ehemmiyetini gelecek nesillere güzel örneklerle anlatmalıyız.
        Biz zor bir coğrafyada, mesuliyeti büyük bir tarihle yaşıyoruz. Şehitlerimiz, gazilerimiz var. Bayramda onları da gözetmemiz, şehit yakınlarının ve gazilerimizin de gönüllerini almayı unutmamamız, buruk geçen bayramlarında hissiyatlarını paylaşmamız asli vazifemizdir.
        Bayramda yola çıkacak vatandaşlarımızın trafik kurallarına riayet etmelerini önemle rica ediyorum. Bizlere derin acılar ve telafisi mümkün olmayan kayıplar yaşatacak kazalara uğramamak için kural ihlalinden kaçınalım.
        Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Kurban Bayramınızı bir kez daha tebrik ediyor, başta İslam Âlemine ve insanlığa Rabbimden huzur, saadet ve afiyet diliyorum.
 
 
 
                                                                                                 Kemal YURTNAÇ
                                                                                                    Yozgat Valisi