OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ KURSLARIMIZIN BAŞARISI
 
 
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip ERDOĞAN ve Muhterem Eşleri Emine ERDOĞAN hanım efendinin başlatmış oldukları Okuma Yazma Seferberliği Kapsamında Açmış olduğumuz kurslarımız İlçemiz ve Köylerinde Okuma Yazma bilmeyen yetişkinlerin okuma yazmayı öğrenmelerini sağlamının mutluluğu içindeyiz.
İlçemiz Köy ve Kasabalarında yetişkinler için Okuma Yazma Seferberliği Kapsamında Alan taraması çalışmaları yapılarak 170 kişi tespit edilmiş olup 9 adet kurs açılarak 146’sı Kadın 4’ü erkek olmak üzere toplam 150 kayıt yapılmıştır. Bu Kurslarında devamında ise 44 kişi kursun sonunda başarı sağlayarak sertifika almaya hak kazanmış 30 kişi başarısız olmuş ve 76 kişi ise kursa devamsızlıktan kalmıştır. Kurslarımızda geçen 80 ve 120 saatlik zaman içinde Kurs öğretmenlerinin gayretleriyle, kurslarımız başarı ile tamamlanmıştır. Bizlerde bu gayret ve çalışmalarından dolayı 2018/4’nolu Cumhurbaşkanlığı genelgesin gereği Kurs sonunda başarılı olanlara ve kurs öğreticilerine tören düzenleyerek hediyeler ile ödüllendirdik. İlçemizde Şehit Bekir Şimşek İlkokulunda yapılan törene İlçe Kaymakamız Sayın Yavuz AKYOL, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Mehmet ENGİN,  İlçe Emniyet Amiri Murat DEVELİ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil AKYOL, Kurum müdürü Vekilimiz Sadık ÖKSÜZ, Kursiyerler, Kurs Öğretmenleri ve Okul Müdürlerinin katkılarıyla tören düzenlenmiştir.
Kaymakamız Sayın Yavuz AKYOL yürütülen Okuma Yazma Seferberliği çalışmalarının İlçemiz genelinde başarılı ve verimli olduğu bugün burada yapılan törende görülmektedir bundan dolayı da bir tek okuryazar kalmayana kadar bu tür organizasyonların ve kurslarının devam etmesini söyleyerek emeği geçen herkese teşekkür etti. Kursta başarılı olanlara sertifikalarını ve Kursta büyük bir sabır ve azim gösteren öğretmenlere plaketlerini Kaymakamımız Sayın Yavuz AKYOL, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet ENGİN İlçe Emniyet Amiri Murat DEVLİ VE İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Kamil AKYOL verdiler.  
     Okul Müdürlerine Kurum Müdürü Vekilimiz Sadık ÖKSÜZ’e ve tüm Halk Eğitim Merkezi çalışanlarımıza, kursiyerlerimize ve öğretmenlerimize gösterdikleri gayretlerden dolayı teşekkür ederiz.